top of page

 

Reference klien

 

 

Janu jsme kontaktovali během mého prvního těhotenství jako laktační poradkyni, ale nakonec se stala našim průvodcem i celým procesem přípravy na porod. Opakovaně jsme se setkávali a probírali nejen správnou laktaci, ale také péči o dítě a i to, jak se mohu jako žena na porod připravit a jak mi může pomoci manžel, který byl u našich společných setkání také. Jana nám ochotně odpovídala na veškeré otázky, vyškolila nás v čem bylo třeba, zahnala zbytečné pochybnosti dodala nám sebevědomí jako budoucím rodičům a zároveň nás ujistila, že tu bude pro nás, až budeme potřebovat. Její služby jsme poté využili hned v porodnici a později doma při péči po porodu a při manipulaci s miminkem. Děkujeme za pomoc, ohromně nám usnadnila celý proces.

Klára, Michal a Kubíček, Praha, 2022

Jana je prostě skvělá. Po šestinedělí jsem si přála pomoci s nošením v šátku, sfoukly jsme k tomu i "kontrolu" kojení, utvrdila mě v tom, že kontaktní rodičovství je cesta, která je mě a mé dceři blízká. Po necelých dvou letech se setkáváme znovu, aby mě podpořila v dalším kojení, pomohla utřídit myšlenky a pocity. Vše nenásilně, přirozeně, s pochopením.. Díky

Karolína, Natálka, Praha, 2022

 

K Janě jsem se dostala zhruba 3 týdny po prvním porodu v září 2018, kdy mi velmi pomohla s kojením. Jezdila za námi přes celou Prahu a pomáhala mi, aby se Madlenka dobře přisála, aby se mi zahojila poranění po neúspěšných pokusech o kojení v porodnici atd. Nakonec jsem Majdu kojila přes 2 roky. 

 

Když jsem byla znovu těhotná (2021) , hned jsem Janu kontaktovala, zda by za námi hned po porodu mohla přijet, aby mi pomohla s miminkem i s Madlenkou (3 roky). Bylo skvělé, že jsme se už znali. Viděli jsme se spolu ještě před porodem, aby se s ní seznámila i Madlenka, aby nebyla překvapená, kdo k nám bude chodit. Vzhledem k šílenému prvnímu šestinedělí jsem tentokrát chtěla pomoc hned od začátku a ne až se budu hroutit.

 

Druhý porod nakonec skončil akutním císařem, takže pomoc a podpora Jany se hodila o to více. Když přišla, mohla jsem ji dát Samíka do náruče a mohla jsem bez obav jít do sprchy nebo se v klidu najíst. Někdy chovala/přebalovala Samíka a já se mohla věnovat Majdě. Nebo naopak si hrála s Majdou a já a Samik jsme mohli spát.

Pomohla mi s úklidem, nebyl pro ni problém zamést, uklidit nádobí. Běžné věci, pro mě ale úkon nad moje síly. Nejlepší na tom bylo to, že jsem ji nemusela říkat, co má udělat. Přišla, zkoukla aktuální situaci a pustila se do práce.

 

Poprvé za námi přijela den po návratu z porodnice, sama mi začala dělat prostor na věci na přebalováni atd. V průběhu návštěv mi Jana  také dělala masáž jizvy, ukazovala jak se mám o jizvu starat. Pomohla mi navázat Samika do šátku, ukázala jak si vázat břicho. Zodpověděla spoustu mých dotazů. Věděla jsem, že když nebudu chtít, nemusím s ní mluvit, nebo naopak můžu povídat a ona mě vyslechne. Nebyla to další návštěva. Byl to člověk jenom pro mě a staral se o moje potřeby. Pomohla nám se vypravit ven a šla s námi na hřiště. Jela s námi na vyšetření kyčlí, to byla velká pomoc. Vzala Samíka ven, abychom se s manželem mohli věnovat jen Madlence. 

Dohlédla na to, abych jedla a pila, nebyl problém připravit mi jídlo. 

Po půl roce přijela znovu, aby mě uklidnila, že to vše dělám dobře a zopakovala mi, jak na zavádění příkrmů atd. Majda si s ní hned chtěla hrát, povídala si s ní. 

Jediné čeho lituji je to, že jsem o možnosti poporodní duly nevěděla už po prvním porodu. Myslím, že bych si ušetřila spoustu trápení. Za mě je to výborná investice. 

Kristýna, Madlenka, Samík, Praha 2021

Touto cestou by som Mamile rada poďakovala za jej činnost a obrovskú podporu, ktorú poskytuje všetkým ženám (nielen) v období materstva a v neľahkých situáciách, ktoré sú občas s dojčením spojené. Túto vďaku by som rada vyjadrila i prostredníctvom svojej osobnej skúsenosti, kedy mi laktačná poradkyňa Jana Němečková (Praha) doslova zachránila dojčenie pri množstve komplikácií (nesprávne prisatie miminka, bolestivé ragády, bolestivé naliatie prsníkov spojené s horúčkami a následne znížená tvorba mlieka, ktoré viedli k pediatričkou indikovanému pridávaniu umelého mlieka - našťastie iba dočasnému a krátkodobému). Opakované konzultácie a návštevy laktačnej poradkyne, články na webe Mamily a príspevky na facebookovej stránke Mamily mi veľmi pomohli v ujasnení si mnohých otázok a pomohli mi k rýchlemu dosiahnutiu plného dojčenia syna. Všetky tieto neľahké skúsenosti ma priviedli k záujmu o absolvovanie kurzu poradenstva o dojčení, ktorý by som iste využila po návrate do pracovného procesu v profesii klinickej psychologičky, rada by som sa v budúcnosti venovala psychologickému poradenstvu i ženám v záťažových situáciách v spojitosti s dojčením."

Livia, 2019, Praha

"Paní masérka Janička je velice milá a sympatická, masáž byla příjemná a profesionálně odvedená, nezažila jsem lepší! Služby paní Janičky doporučuji a moc ráda znovu využiji."

Jaroslava, 2019

"Velmi milá a profesionální masérka, prostředí čisté,masáž příjemná, uvolňující, návštěva nebyla poslední..."

Věra, 2019

 

 

 

"Milá Jano, chci Vám už dlouho aspoň touto cestou poděkovat. Grétce jsou čtyři měsíce a stihla jsem za tu dobu už překvapivě mockrát rekapitulovat vše, co máme za sebou a zas a znova si uvědomit, jak moc jste nám pomohla v ten nejkřehčí a pro mě nejbolavější čas. Grétka je zdravá, krásná a dnes už (co do porodní váhy) dvojnásobná holčička, ale ty první dny byly opravdu divoké. a já si Vás všude nemůžu vynachválit a říkala jsem si, že by bylo na místě to dát vědět i Vám přímo. protože to, co děláte je nesmírně důležité, nesamozřejmé a cenné! pamatuju si, jak se mi už po prvním telefonátu s Vámi ulevilo, jak ke mně konečně zavál pocit svobodné volby, na který člověk za těch pár dní v nemocnici úplně zapomněl. a čím víc příběhů poslouchám, tím víc cítím, jak vás potřebujeme * srdečně děkuji za vše, za podporu, za znovudodané sebevědomí, za trpělivost se všetečnými dotazy. moc si toho važím. děkuju. a přeju Vám vše dobré a krásné léto! "

Denisa, Praha, 2019

 

" Moc děkuji za seminář. Bylo to moc prima, přátelské a pohodové.Jsem ráda, že jsem Vás poznala, a těším se na viděnou na některém z dalších seminářů."

 LENKA, Praha, 2018

“Laktační poradkyně Jana byla skvělá. Za pár hodin po zavolání už byla u nás doma a radila nám, jak na to. Pár dní po porodu v tom frmolu byla vyloženou oporou, klidná, ochotná pomoci, chápavá ke stavu novopečené maminky, přesně to, co jsme v tu chvíli nutně potřebovali. Byla stále při ruce na telefonu a za den po jejím "zásahu" se vše rozběhlo a nastavilo, jak má. Moc děkujeme, už dlouho jsme zaběhlý kojící tandem ;) ”

ANNA, Řevnice, 2018

“ Dobrý večer, Jano. Máme se opravdu fajnově. Pepíček má 8,2kg a skoro 70cm. Nikdo nám už téměř nevěří, že je nedonošený. Příští týden dokončíme 8.měsíc a začínáme teprve s příkrmem. Doposud byl tedy plně kojený. Velké díky i Vám. Děkuji za Vaši podporu, která pro mě byla v tom rychlém startu moc důležitá.”

JITKA, Praha, 2017
bottom of page