Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš...

Poporodní dula Jana Němečková

I přes krásný laskavý porod prvního syna jsem si zažila náročné situace s kojením, prožila jsem pláč z bolesti při kojení, pocity, že kojení je náročné, bolestivé a vyčerpávající. Konec kojení přišel dříve, než jsem doufala. Druhé kojení nebylo od začátku tak náročné, nicméně po půl roce jsem opět došla ke starostem a náročnému bojkotu kojení, který se mi bohužel díky únavě a „nepodpoře“ okolí nepodařilo zvládnout, myslela jsem si že to tak je "normální", že se to stává a že už s tím nic neudělám.

Od prvních starostí v s kojením v roce 2014, jsem se o něj začala více zajímat. A začala mě zajímat i společenská osvěta v této oblasti. Jak jsem postupně zjišťovala podpora v této oblasti je dosti mizivá. Ženy se připravují zejména na porod, jen málo žen, řeší, co bude po tom. Čekají, že to tak nějak půjde samo, ale ono to tak bohužel dnes nemusí být, díky mnoha faktorům je kojení, šestinedělí a celé mateřství v dnešní době velmi náročné.

 

Díky mé dule, jsem se přihlásila na kurz pro poradkyně slovenské MAMILY, stala jsem se profesionální laktační poradkyní. A tím začala velice napínavá a smysluplná cesta. Roky se aktivně věnuji podpoře žen v mateřství a podpoře nových rodin. Vzdělávám se, rozvíjím své znalosti a dovednosti, propojuji činnosti, abych co nejlépe mohla pomoci, kde je třeba.

Mám ráda přírodu, poslední roky se věnuji bylinkám jejich sběru, pěstování a využití. Pokud mi dítka dovolí ráda čtu, chodím do přírody na procházky s naší fenkou. Od dětství miluji ruční práce všeho druhu. Nyní věnuji nejvíce volného času svému rozvoji a vzdělávání. 

Jsem průvodcem nové rodiny během prvních nejistých krůčků, pomáhám jim najít cestu k pevným stabilním krokům, které zvládnou každou nástrahu na nové společné cestě.

Uvítám, každého kdo má zájem pečovat o sebe, svou rodinu a své zdraví. Velice srdečně mu k tomu nabídnu své dovednosti a vědomosti.

Vzdělání:

2002-2006 Střední zdravotnická škola v Příbrami, všeobecná sestra

2013-2016 2. Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze, Bc., Všeobecná sestra

2015 Kurz baby masáže pro maminky/ dula Jitka Čejková

2015 Kurz míčkování a reflexní masáže plosek nohou / dula Jitka Čejková

2017/2018 Kurz pro laktační poradkyně u organizace MAMILA

2018 odborné semináře Poporodní péče o ženu 1 a 2 u české asociace dul

2018 Rekvalifikační masérský kurz

2018 Kurz Dornovy metody a Breussova masáž / EduSpa College

2018 Těhotenská masáž / Mystic Temple

2019 Kinesiotaping / Masérnička

2019 Baňkování / EduSpa College

2019 Pokročilý kurz laktačního poradenství MAMILA

říjen 2019/ květen 2020 Česká asociace dul - kurz pro poporodní duly

2021 Certifikace - Poporodní dula 

2021 Kurz Cvičení po porodu - lektorský

2021 Supervize ČAD, MAMILA

Pracovní zkušenosti 

2007-2008 Recepční 

2008-2012 Pracovník helpdesku 

od 2013 zdravotní sestra, Klinika rehabilitace a tělovýchovného lékařství 2. LF UK a FN Motol